Kdyby bylo vsechno jinak…

vypadlivší

13. dubna 2008 v 9:08 | Charlot |  Today´s story
Tak ve fan-fictioon sem nepostoupila,ale co můžu dělat že?Kdyžtak zde je soutěžní text.

Seděl na zemi a úzkostlivě pozoroval měsíc zatím schovaný za mraky.Hořce se pousmál a pomyslel si ,,Jen jeden nevyrovnaný dluh, jedna urážka pokaždé se za to zaplatí.A on za to ,,platil´´ neustále.Odhrnul si vlasy,které měl už od svých dvaceti let protkané stříbrnými pramínky z očí a položil se na záda stále pozorujíc měsíc..Už nebyl ten úzkostlivý všeho se bojící kluk.Pravda musel se změnit nejen ,že to sám chtěl, jeho přátele už nežili , ale i protože mu nic jiného nezbývalo.Moc dobře se na ty úplňky za školních let pamatoval.Dovádění na pozemcích, výpravy do Prasinek a to všechno s nejlepšími přáteli.Ale postupem času byl na tu děsivou a hlavně bolestnou přeměnu sám.Když to tak vzal, jen díky nim = přátelům se stal oblíbenější.Jenže to už byla minulost a hlavně ani nevěděl jestli to tak doopravdy chtěl.
,,Tati?´´Zeptal se malý pobledlý klučina.,,Proč ten vlkodlak pokousal zrovna mně.Já jsem přece vůbec nezlobil ,že ne???Že za to nemůžu.´´ Byl to dotaz tak bolestný právě díky té dětské nevinnosti. ,,Víš…..´´začal muž také nesmírně bledý jehož bledost značila až šedivost.Dalším mužovým znakem byly hluboké vrásky které byste,ale na jeho obličeji před dvěmi týdny nenašli.Nejhorší dva týdny v mužově předčasně ukončeném životě. ,,Vlastně za to můžu já ,ale to bys nepochopil.´´Chlapec se už chystal ke slovu.,,A neboj tys hodný určitě byl,to jen já zlobil.Uchlácholil ho. ,,A teď už raději spi´´ přikryl chlapce přikrývkou a odešel z nemocničního pokoje na chodbu.To bylo chlapcovo rozloučení s otcem.O dva dny podějí se totiž jeho otec zastřelil.
,,Jo Tati ty si věděl jak to udělat nejlíp , ale chybíš mi´´zašeptal směrem k nebi.Jeho tvář se najednou silně zachmuřila.Z kapsy potrhaného kabátu vyndal nejdříve cigaretu,kterou si spěšně zapálil,ale i překvapivě drahý křídový papír a obyčejnou tužku.Jak by měl jen začít? ,, Drahá Nymfadoro…...´´Takhle určitě ne..Ne!Tuhle myšlenku opravdu rychlostí blesku vypustil z hlavy.,,Hm to přece nemůže být tak těžké.´´Milostná dopis už přece jen několikrát psal.Při té myšlence se několikrát pousmál.Opravdu psal už několikrát ,ale nikdy nevysvětloval své snoubence, že je vlkodlak.Taky nikdy žádnou snoubenku neměl.,,Je to na ,zkrácení merinových vousů,( upravený sprostý výraz)těžký´´ a znovu se pousmál.Na myski mu vytanula hluboko zastrčená a stará vzpomínka.
Parta na první pohled bavících se přátel se procházela kolem jezera.Upíraly na ně všichni oči.Jak by ne když jako první šli dva nejoblíbenější kluci ze školy a za nim další dva.Najednou jeden z nich (bledý to chlapec)křikl na rozcuchaného černovlasého mladíka se oříškově hnědýma očima.Byl to James Potter.A ten druhý Sírius Black. Půlka dívčího osazenstva školy milovala jeho a druhá onoho.Právě proto mu ,ale James připadal vhodnější asi proto že nebyl takový holkař ( z jistého pojmu ******).,,Jamesi!?´´ ,,Ano Moony.Odpověděl mu.,,Víš potřeboval bych poradit.´´,,s čím?´´Odpověděl se zájmem James.,,S milostným dopisem´´a chlapec zrůžověl.,,Milerád brácho, a mimochodem,která je ta šťastná??´´to už ale na chlapce bylo moc a odpovědí bylo Jamesovy hluboké mlčení.I když byla pravda,že kdybyste se černovlasého mladíka zeptali na Lili Evansovou odpověď by byla naprosto identická.
Ano, jeho naprosto první dopis.Tedy milostný dopis.Bylo to ve čtvrtém ročníku a James mu poradil básničku byla sice kostrbatá, ale pamatoval si ji dodnes.
Jsi sama a já jsem sám¨
budem spolu a budeme pár.
Jestli chceš tak jsem volný
ty snad cítíš to jak já a jinak
díky za upozornění a pudu zase dál
Jestli to,ale vážně myslíš tak prosím vyslyš mě.
Ve středu před bránou o desáté hodině ¨
To datum kouzelné je jakož ty sama.
Dívčin obličej si s básničkou nevybavil v mysli mu zůstali pouze její vlasy.Vlasy jak havraní perutě.Avšak tu samou dívku o tři roky později zavraždili Smrtijedy.Při vzpomínce na ně jeho srdce pohltil smutek.Mohl za to James a Sírius.Ach ti nejlepší přátelé James a Sírius.Jeden lamač dívčích srdcí, druhý beznadějně zamilovaný do Lili Evansové ,která ho nenáviděla , ,ale kterou si později také vzal za ženu a měl s ní Harryho.Toho slavného Harryho.Ani jeden z jeho nejlepších přátel však už nežije.Jednoho ztratil před šestnácti lety, druhého před dvěmi.Zbyly už jen dva z niž jeden byl bezpáteřní zrádce a druhý vlkodlak…,,Musím pokročit s tím dopisem´´ pomyslel si ,i když možná by bylo lepší kdyby o tom nikdy nevěděla.Ale kdyby jsou chyby.Malý chlupatý problém.Tak to alespoň nazval James takzvaný dvanácterák.Měl štěstí na přátele to tedy ano.Bohužel jen za školních let.Později už ne ani práci nenašel a s takovým by neměla nymfy žít.
Ve stejnou dobu,ale o 200 km dále vyslala se slovy ,,Leť´´ čarodějka s vlasy barvy žvýkačky.Takové vlasy měla už pět měsíců.Do noci dodala ,,a najdi mi ho ať už je kdekoli´´.Svou lásku neviděla 5 měsíců,tedy stejnou dobu kterou nedělala metamorfˇozu a on ani nevěděl proč. ,,Doteď jsem se sžírala úzkostí abys mě neposlal tam kam v žádném případě nechci a kde by mi sebrali mou velikou naději, ale teď už je pozdě ale doufám,ž e to pro tebe bude zpráva dobrá´´.Jemně se prohnala v zádech a povolila škrtící tričko.,,A ty moc nezlob jo ?Chci se taky jednou vyspat´´ a pohladila se po vystouplém bříšku.Byla v pátém měsíci a čekala dítě s Rremusem Lupinem.
Jen,jen ty víš co chci a že já jsem jiný než ty
,ale patříme k sobě tak si to uvědom.
Jen já a ty spolu dotvoříme sny ve skutečnost.
Ty víš že mi chybíš ale já sem stále s tebou když
už nemůžeš.
Tohle píseň htáli Jakešovi a Lili hráli na svatbě a s touhle písničkou žádal Nymfadoru o ruku a bál se, že odmítne ona nejenže přijala ,ale skočila mu okolo krku a řekla ano.Pamatuje si na to dodnes.
Leželi v fialové posteli.A ona se mu něžně tiskla k nahé hrudi.Natáhl se na noční stolek pro hůlku a jí unavenou(vy víte po čem) donutil se posadit. ,, Co se děje´´ zeptala se překvapena.,,Vezmeš si mě´´a ona odpověděla jemu to nejsladší ano.A to nevěděli,tedy ani jeden,že v Nymfadořině lůně vzniká nový život.
Druhý den bez rozloučení odešel a ona věděla,že to sice není definitivní ale bála se.
Během měsíce stále zvracela a měla problém s metamorfózami.Tak si zašla ke svatému Mungovi, kde její obavy nebo tužby potvrdili.Čekala malého Lupina.
To Velký Lupin zatím nevěděl.Chystal se k odeslání dopisu,který napsal pro svou jedinou opravdovou lásku, ve kterém jí vysvětloval , že nemohou být spolu.Že je vlkodlak.Už pět měsíců jí neviděl .Byl to zoufalý to sice ano,ale neodhodlal se takovému kroku jako jeho otec.,,Teď by se hodila sova´´.Pomyslel si a vzápětí uslyšel tlukot křídel.,,Já mám snad slyšiny´´řekl už nahlas.Tvář se mu najednou rozjasnila,ale za okamžik zase pohasla.To kvůli špatné zprávě kterou musel poslat své milované.Sova ho klovla do ruky jen díky tomu si všiml,že nese dopis.V něm stáli dvě věty, které mu změní život:
Jsem těhotná, a to dítě je tvé.Budeš otcem
Nymfadora.
Spadl na zem ,po tváři mu stekla slza.Nevěděl zda štěstí či zoufalství.
,,Musím ihned za ní , musí se to dozvědět,,A navíc to maličké mně potřebuje´´.
Ale Měsíc Lupinovi nepřál.,,Ne prosím ne.´´Ve barvě vlasu bylo slyšet zřetelné zoufalství.
Byl jako ten malý pětiletý klouček ,který potichu brečel aby to nevěděl jeho táta.Byl jako ten chlapec,který nesměl na otcův pohřeb.Byl zase ten čtrnáctiletýmladík, který psal svůj první milostný dopis.Byl to opět ten mladý muž co se dozvěděl o smrti svého přítele.
,,PROBOHA PROČ?????!!!!´´ vykřikl bolestně do noci.Už chápal svého otce,ale on měl snoubenku ,měl být otcem.V tu chvíli se objevil měsíc.Měsíc v úplňku a to bylo to prokletí Remuse Lupina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama